#StrādājotArVēzi INICIATĪVA

Katrs 3. smagi slimais darbinieks baidās to teikt darba devējam. Šo faktu apzinās pārāk maz uzņēmumu un to vadītāju.

Mūsu mērķis ir izbeigt stigmatizāciju un nedrošību vēža pacientiem darba vietā. Kopā mēs vēlamies nodrošināt atvērtāku, atbalstošāku un uz atveseļošanos vērstu kultūru darbā visiem darbiniekiem ar vēzi. Pievienojieties mums! 

Ja nepieciešams atbalsts programmas ieviešanai Latvijā, sazinieties ar mums, ar prieku palīdzēsim. 

Vairāk informācijas The Working with Cancer Pledge.

* Pētījumu Latvijā veica SoliData 2023. gada decembrī.

1300

uzņēmumi pieņēmuši iniciatīvu

30M+

atbalstīti darbinieki

Starptautiskā #StrādājotArVēzi iniciatīva aizsākta arī Latvijā

Uzņēmums Publicis Groupe Latvia (SIA MMS COMMUNICATIONS LATVIA) aizsāk grupas izstrādāto globālo iniciatīvu #StrādājotArVēzi (#WorkingWithCancer) Latvijā. Tās mērķis ir veicināt darba devēju atbalstu saviem darbiniekiem ar vēža diagnozi un citām smagām saslimšanām, ka arī mazināt aizspriedumus un nedrošību cilvēkiem ar smagām diagnozēm.

#StrādājotArVēzi iniciatīva jau guvusi ļoti plašu atbalstu ārzemēs – tai pievienojušies vairāk nekā 1300 uzņēmumu, tai skaitā tādi giganti kā Google, Meta, Microsoft, McDonalds, Unilever, Warner Brothers, Marriott un virkne citu.

“Raugoties uz datiem, uzņēmumu vadītāji iespējams pat nenojauš, cik neapskaužamā situācijā ir kāds no viņa darbiniekiem. Tikai 34% no tiem, kam nācies gūt šādu saslimšanas pieredzi, ir saņēmuši sava darba devēja atbalstu,” stāsta iniciatīvas vēstnese Lelde Rassa-Apsīte, uzsverot, ka gandrīz visi, kas atbalstu tomēr saņēmuši, izjutuši tā pozitīvo ietekmi.  “Tāpēc nav nozīmes, vai esat starptautisks bizness vai uzņēmums ar mazu darbinieku skaitu, iesaistīties var ikviens. Šī iniciatīva ir pielāgojama katram uzņēmumam. Ikviens darba devējs var pats izstrādāt savu programmu un noteikt, kā atbalstīs darbiniekus, kas ir smagi slimi. Jāatzīmē, ka iniciatīva atbalsta arī darbiniekus, kas kļuvuši par aprūpētāju kādam no tuviniekiem.”

#StrādājotArVēzi iniciatīvas 5 iespējamie atbalsta virzieni

Katram uzņēmumam ir iespēja izveidot savu unikālu plānu. Izvērtējot individuālo situāciju, nozari un darbiniekus, jūs varēsiet vienoties, kā vislabāk īstenot šo atbalstu.

Korporatīvā politika un ieguvumi

Mērķis ir nodrošināt, lai darbinieki, kuriem diagnosticēts vēzis vai cita nopietna hroniska slimība, var pilnībā nodoties nepieciešamajai ārstēšanai.

Piemēri: papildu pabalsti; kritisko slimību apdrošināšana; iespēja sākt darbu agrāk vai vēlāk par ierasto darba laiku; papildu atvaļinājums; attālinātā darba iespējas.

Mērķtiecīga komunikācija

Veiciniet iekšējo un ārējo komunikāciju. Informējiet darbiniekus par šāda atbalsta iespēju. Izmantojiet ārējos komunikācijas kanālus, stāstot par iniciatīvu sabiedrībai un citiem darba devējiem!

Piemēri: darbinieku informēšanas plāns; Veselības Dienu rīkošana, kurās stāstīt par šo programmu; paneļdiskusiju organizēšana.

Kopiena

Radiet kopienu un veiciniet sapratni un empātiju pret tiem, kurus skāris vēzis vai cita smaga saslimšana.

Piemēri: aiciniet drosmīgos darbiniekus ar pieredzi dalīties savos stāstos; vadītāju un darbinieku apmācības; psihologa lekcijas; iekšējo atbalsta grupu izveide; mentoru piesaistīšana.

Koučings

Nodrošiniet, lai darbiniekiem ar smagu saslimšanu ir pieejams kouča atbalsts. Koučs palīdzēs savienot atbilstošu darba slodzi ar ārstēšanas procesu un tā izraisītajiem sarežģījumiem.

Piemērs: individuālās sertificētā kouča sesijas, kas domātas, lai palīdzētu salāgot darbu ar ārstēšanu, kā arī tikt pāri emocionālām traumām, ko izraisa onkoloģiskās slimības ārstēšana.

Informēšana

Veiciniet iniciatīvas parakstīšanu un ieviešanu citos uzņēmumos!

Piemēri: stāstiet par to, ka esat iniciatīvas dalībnieks, savā mājaslapā, sociālajos medijos, mārketinga materiālos; aiciniet sadarbības partnerus iesaistīties iniciatīvā; organizējiet iniciatīvai veltītos pasākumus; ziedojiet labdarības organizācijām, kas strādā ar vēzi vai citām smagām saslimšanām.

VĒLATIES PIEVIENOTIES? SAZINIETIES AR MUMS!

Lelde Rassa-Apsīte

Iniciatīvas #StrādājotArVēzi vēstnese
lelrassa@publicisgroupe.net